PÓŁPODZIEMNE

Pojemnik półpodziemny Zbin Maxi

Pojemnik półpodziemny Zbin na odpady to wydajny, nowoczesny i przyjazny dla środowiska sposób na rozwiązanie problemu przepełnionych tradycyjnych koszy i wiat śmietnikowych, w których mieści się niewielka ilość odpadów.

Rozwiązanie polega na zagłębieniu części zbiornika w gruncie, co pozwala wykorzystać niespożytkowaną wcześniej przestrzeń i zoptymalizować gospodarkę odpadami w wielu aspektach. Pionowa konstrukcja pojemnika ułatwia kompresję odpadów pod własnym ciężarem, co znacząco podnosi jego wydajność – w jednym pojemniku 5m3, zmieścimy tyle samo co w 6 standardowych kontenerach 1100 l.

Dodatkowe informacje

Duża pojemność zbiornika pozwala na zredukowanie częstotliwości wywozu, a tym samym wyzwala oszczędności. Umieszczenie pojemnika w 60% pod ziemią sprawia, że gromadzone tam odpady wolniej ulegają procesowi rozkładu. Wydobywanie się nieprzyjemnego zapachu hamują ponadto szczelne, dopasowane klapy. Czytelny i wyraźny system oznaczeń ułatwia Mieszkańcom segregację odpadów, czego pozytywne skutki można zaobserwować niedługo po wdrożeniu rozwiązania.
Wszystko to sprzyja utrzymaniu porządku w miejscu gromadzenia odpadów, podnosząc walory estetyczne okolicy.
Optymalne wymiary pojemników (największa średnica – 170 cm) i różne konfiguracje posadowienia przyczyniają się także do zmniejszenia zajmowanej na potrzeby śmietników przestrzeni. Zaoszczędzone miejsce może być przeznaczone na miejsca parkingowe, tereny zielone, czy rekreacyjne. Proponowane przez nas pojemniki półpodziemne na odpady to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dużych miast jak i mniejszych miejscowości. Doskonale sprawdzają się przy zabudowie wielorodzinnej, jako punkty zbiorcze punkty segregacji odpadów na osiedlach domków jednorodzinnych, przy szkołach i placówkach edukacyjnych czy w pobliżu parków, centrów handlowych, a także innych przestrzeni publicznych. Pozwalają nie tylko stworzyć praktyczne i higieniczne miejsce do składowania oraz segregacji dużej ilości odpadów, są również ciekawym dodatkiem do miejskiego krajobrazu. Zewnętrzne półpodziemne pojemniki są bezpieczne w użytkowaniu i spełniają rygorystyczne normy krajowe i europejskie. Przeznaczone są do składowania odpadów zmieszanych, papieru, plastiku, szkła, a także bioodpadów. 

Informacje techniczne:

Pojemnik półpodziemny Zbin Maxi składa się z 3 kluczowych elementów:

  • korpusu zagłębionego w gruncie,
  • klapy głównej z hakiem do opróżniania i klapą wrzutową,
  • wkładu na odpady, najczęściej zintegrowanego z klapą.

Przemyślana i sprawdzona konstrukcja jest gwarantem wieloletniego, bezawaryjnego użytkowania pojemnika. Nacisk na najlepszą jakość zastosowanych materiałów, przekłada się na wytrzymałość końcowego produktu, skutkując wieloletnią eksploatacją.

W rezultacie możemy z dumą zaoferować Państwu pojemnik półpodziemny w pełni bezpieczny zarówno dla Użytkownika jak i środowiska.

Korpus pojemnika z HDPE:
  • polietylen dziewiczy – trwały i wytrzymały,
  • całkowicie szczelny i odporny na uszkodzenia, a zatem bezpieczny dla środowiska,
  • zastosowane rozwiązania konstrukcyjne (wyważone proporcje, aluminiowe obręcze) gwarantują wieloletnie, bezusterkowe użytkowanie,
  • korpus zabezpieczony przed utratą koloru,
  • optymalne wymiary pozwalają zaoszczędzić przestrzeń i przekładają się na wygodę użytkowania.

UWAGA: Korpus polietylenowy zabezpieczony został obręczą metalową, na której opiera się się pierścień wkładu na odpady. Polietylen, jako materiał podlegający wpływowi temperatury, zawsze musi być dodatkowo zabezpieczony metalem przed odkształceniami. Ciężar odpadów znajdującym się we wkładzie workowym, twardym lub półtwardym waży nawet ponad tonę. W przypadku braku dodatkowego zabezpieczenia polietylenowego pojemnika, może on ulec odkształceniu, co spowoduje, że klapa nie będzie dobrze dopasowana, co przełoży się na problemy techniczne z całym systemem!

Pierścień wzmacniający
Pierścień wzmacniający

Parametry techniczne

Klapy główna i wrzutowa:
  • ograniczają dostęp do pojemnika ptakom i gryzoniom,
  • odporne na silniejsze podmuchy wiatru,
  • ergonomiczny uchwyt czyni je wygodnymi w użyciu zarówno przez osoby starsze, niepełnosprawne czy dzieci,
  • zaprojektowane tak, by odciąć dopływ wody i powietrza do wnętrza pojemnika, oraz wyeliminować nieprzyjemne zapachy,
  • łatwe do utrzymania w czystości,
  • zabezpieczone czynnikiem UV (ochrona przed utratą koloru) i powłoką antygraffiti,
  • w opcji klapa z podwójnym wrzutem lub bębnem wrzutowym.
 
 
Wkłady do pojemnika półpodziemnego

Wkłady workowe, półtwarde lub twarde przeznaczone są wielokrotnego użycia. Ich wytrzymałość, została przetestowana przez niezależne Instytuty i potwierdzona certyfikatem ISO 21898.

Wkłady workowe zastosowane w pojemniku półpodziemnym, dopasowane są do gromadzonej frakcji odpadów: zmieszanych, metali i tworzyw sztucznych, papieru, szkła i bioodpadów. Procesowi ich tworzenia przyświecała troska o prostotę, szybkość oraz higienę obsługi podczas odbioru odpadów.

Dwuwarstwowy wkład workowy z wytrzymałego polipropylenu.
Dwuwarstwowy wkład miękki.
Wkład półtwardy – materiał to dwuwarstwowy polipropylen, ze specjalną, polietylenową miską na odcieki. Odcieki opróżniane są razem z odpadami stałymi!
Wkład półtwardy z polietylenowym rezerwuarem na odcieki.
Wkład twardy – w całości wykonany z polietylenu, doskonale nadaje się do każdej z frakcji.
Wkład twardy wykonany z polietylenu z rezerwuarem na odcieki.
Wkłady dostosowane do składowania wszystkich odpadów odpadów: zmieszanych, papieru, plastiku, szkła, odpadów biodegradowalnych.

Dostępne są różne warianty wykończenia (obramowania):

  • drewno impregnowane,
  • drewno kompozytowe,
  • aluminium naturalne lub malowane proszkowo,
  • imitacja granitu,
  • stal perforowana,
  • blacha trapezowa,
  • powierzchnia z własnym projektem (także reklamą)
  • bez dekoracji.

Pojemniki mogą być wyposażone w zamek działający w systemie RFID, czujniki zapełnienia lub pełen system elektronicznej kontroli dostępu.

W tradycyjnej wersji proponujemy zamknięcie pojemnika na jeden z trzech rodzajów zamków na klucz.

Opróżnianie: za pośrednictwem samochodu z ramieniem HDS
Opróżnianie: za pośrednictwem samochodu z ramieniem HDS
Instalacja: proste i szybkie umieszczenie pojemnika w ziemi
Instalacja: proste i szybkie umieszczenie pojemnika w ziemi
UWAGA!

Dostosowujemy się do potrzeb naszych klientów i wychodzimy naprzeciw zmianom wprowadzanym przez rozporządzenie Ministra Środowiska, które weszło w życie w styczniu tego roku. Zgodnie z nim, wszystkie pojemniki muszą być w 30% pokryte kolorem odpowiednim dla składowanych w nich odpadów.

Pojemniki półpodziemne i podziemne to efektywne rozwiązania do gromadzenia odpadów. Każdy z systemów ma swoje zalety, czasem jednak nie ma możliwości zagłębienia pojemników w ziemi. Wówczas warto przemyśleć dobór pojemników naziemnych – zachęcamy do zapoznania się z artykułem na ten temat tutaj.

Pojemnik półpodziemny- opróżnianie